Kastro- Çamlıköy Gezilecek Yerler

0
24
views

KASTRO-ÇAMLIKÖY GEZİLECEK YERLER

Çamlıköy Gezilecek Yerler / İstanbul’un yanıbaşında gizli kalmayı başarmış ender yerlerden bir tanesi. Son yıllarda farklı müzik gruplarının etkinlik alanı seçilen Çamlıköy, kamp ve doğa severlerin uğrak yeri haline gelmeyi başardı.

Çamlıköy Gezilecek Yerler

Kastro Kamp Alanı

Çamlıköy Kamp alanı olarakta bilinen alanda tabiat, deniz ve derenin tadını çıkarabilirsiniz. Akdeniz taraflarında alışık olduğumuz yerleşik kamp hayatı 🙂 Kastro’da da oluşmaya başlamış. İnsanlar bu alanlara 1-3 günlüğüne değil 15-30 günlük geliyorlar çamaşır makinesi getiren var gerisini siz düşünün 🙂

Çamlıköy İstanbul çevresinde belki de en iyi kamp alanlarından bir tanesi. Ormanla-denizle ve dereyle bu kadar iç içe kamp alanı bulmak neredeyse hayal.

Bölgede hemen hemen aynı özelliklerde Kıyıköy Kamp alanı var.  Kıyıköy Kırklareli iline bağlı, Çamlıköy ise Tekirdağ’a. Ormanın bir tarafı Kastro diğer tarafı Kıyıköy olarak düşünebilirsiniz.

Kastro(Çamlıköy) Kamp alanı ücretleri

2017 senesi fiyatları 

Araç: 25-35-50

Çadır ilk gün 35 diğer günler +25

Sadece piknik için gelenlerden de ücret alınıyor.

Kastro Plajı

Karadeniz’in gizli kalmayı başarmış en güzel plajı neredeyse 10 km’lik bir plaja sahip. Hilal şeklinde mükemmel bir koy olan Kastro ulaşım konusunda biraz sıkıntılı olsa da sonunda buna değiyor.

Hafta sonu konaklama sıkıntısı yaşanan yer hafta içlerinde genellikle sakinliğini koruyor.

Plajın hemen yanından orman yoluna doğru dere üzerinden teknelerle görsel bir karnaval yaşayabilirsiniz.

Plaj Marmara Bölgesinde bulunabilecek en temiz plajlardan birisi, buraya gelen insanlar genellikle bilinçli kamp gruplarından oluşuyor.

Kastro- Çamlıköy Gezilecek Yerler

Kasto- Çamlıköy’e Nasıl Gidilir?

İstanbul – Saray- Kastro şeklinde aracınızla ulaşabilirsiniz

Toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler Saray’a ulaştıktan sonra Şehir merkezinden plajlara hareket eden dolmuşları sorabilir. Özellikle yaz aylarında taşımacılık yapanlar görünür hale geliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan israil Gezisi & israil Turu, Gezilecek Yerler ve Şaşırtan gerçekler başlıklı makalemizde ekler, gezilecek ve gezisi hakkında bilgiler verilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here